Facebook Twitter Twitter

    

KATALOG

Güncellenmektedir...

İNSORT & BROŞÜR

Güncellenmektedir...

AMBALAJ

Güncellenmektedir...

PP OPAK ETİKET

Opak PP sert yapıdan oluşan bir etiket hammaddesidir. Plastik bazlı etiketler grubundandır ve suda, nem, ısı gibi dış ortamlarda maruz kalabileceği etkenlerde bozulma özelliği göstermez. Isıya ve ışığa dayanıklı olan Opak, esnemez ve zorlanmadığı müddetçe kolay kolay yırtılmaz. Sahip olduğu bu özelliklerden dolayı diğer plastik bazlı etiketler gibi dış ortamlarda kullanıma uygun olan etiket çeşitlerinden biridir.

PP ŞEFFAF ETİKET

Opak PP etiket ile aynı özelliklere sahiptir. İki etiket hammaddesi arasındaki tek fark Şeffaf etiketin yüzeyinin şeffaf ve altındaki yüzeyin gözüküyor olmasıdır. Isıya, ışığa, suya ve neme dayanıklı olan plastik bazlı etiketler arasındadır. Resin ribbon ile baskı alınan şeffaf pp etiketler genellikle koruyucu olarak da kullanılmaktadır. Kozmetik sektöründe bulunduğu yüzeyin altını da göstermesi için sıklıkla kullanılırlar.

PE OPAK ETİKET

Opak Polietilen ( PE ), plastik bazlı bir etiket türüdür ve bu sebepten dolayı da resin ribon ile termal transfer yöntemine ile baskı almaya uygun bir yapıya sahiptir. Belirli bir esnekliğe sahiptir ve akış yönünde yırtılmaz özelliği bulunmaktadır. Akış yönünün aksine doğru müdahalede bulunulduğunda ise esneme gösterir. Doğrudan ısı verilirse büzüşmektedir. Opak Polietilen etiketler, plastik bazlı etiket türü olduğundan dolayı su, ısı , ışık, nem gibi dış etmenlere karşı dayanıklılık göstermektedir.

PP METALİZE ETİKET

Üst yüzeyi metalik gri veya altın yaldız boya ile boyanmıştır. Yüzeyi parlak ve yırtılmayan bir etiket hammaddesidir. Genellikle sanayi etiketlerinde kullanılır. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir. Firmamız her ebatta baskılı veya baskısız metalize polipropilen (pp metalize) etiket üretimi ( imalatı ) yapmakta olup, e-ticaret sitemizde genelde çok kullanılan etiket ebatlarından örnekler verilmiştir. Bu ebatlara bağlı kalmadan firmanızın ihtiyacı olan istediğiniz ölçülerde etiket üretmekteyiz.

PP MAT ETİKET

Mat etiket çeşitleri isminden de anlaşılacağı gibi mat bir yüzeye sahip plastik bazlı etiketlerdendir. Plastik bazlı bir etiket çeşidi olduğu için kolay bir şekilde yırtılmaz ve sudan, nemden etkilenmezler (yapışkanlıkları hariç). Opak PP etiketlerden tek farkları yüzeylerinin Mat olmasıdır. Yüzeylerinin mat olması ışığı yansıtmayacağı için mat pp etiketlerin üzerine basılan barkod ve karekodlar okuyucu cihazlarda daha net okunacaktır.

KUŞE ETİKET

Kuşe etiket, termal transfer yöntemiyle yani ribon ile baskı alınmasına rağmen uygun fiyatlarıyla düşük baskı maliyetine sahip olmasından dolayı kağıt bazlı etiketler içerisinde en çok tercih edilen etiket çeşitlerinden biridir. Kuşe etiketin üst yüzeyi yarı parlak ve pürüzsüzdür, çukurluk bulunmamaktadır. Bu yüzey yapısı sayesinde ribon baskısı ile kusursuz baskı alınmaktadır. Bu özelliği de tercih sebebidir.

ECO TERMAL ETİKET

Eco Termal etiket, yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmayan etiket çeşididir. Kağıt üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı ile birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir ve bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Dolayısıyla eco termal etiket üzerine baskı almak istediğinizde ribon kullanmanız gerekmektedir. Direkt termal yöntemiyle kolayca ve daha az maliyet ile etiketinize baskı alabilirsiniz.

LAMİNE (TOP) TERMAL ETİKET

Lamine termal etiketler ismini aldığı termal etiket özelliklerine sahip olan etiket çeşitlerinden biridir. Diğer bir adı da Top termal etiket olan Lamine termal etikette, Ribon kullanımına ihtiyaç duyulmadan direkt termal baskı yöntemi ile baskı alınmaktadır. Bu sebepten dolayı barkod yazıcınızın direkt termal yöntemine uyumlu olması gerekmektedir. Termal transfer yöntemiyle baskı alan diğer yazıcılar ile bu etiket çeşidine baskı almaya çalışmak gereksizdir.

VELLUM ETİKET

Kağıt bazlı etiket çeşitlerinden bir diğeri olan Vellum etiket kuşe etiket ile aynı özelliklere sahiptir. Vellum etiketi, kuşe etiketten ayıran fark ise kuşe etiketin pürüzsüz yapısı varken Vellum etiketin üst yüzeyinin gözle görülmeyen çukurluklara sahip olmasındandır. Bu etiket çeşidinin üretim maliyeti kuşe etiket ile aynıdır.

KROMOLÜKS ETİKET

Chromolux ( Kromolüks ) Etiket, yüzey kısmı parlak ve pürüzsüz bir etiket çeşididir. Ribon baskısına uygun bir hammadde olan Chromolux etikette çukurluk da bulunmaz. Bu etiket çeşidi kuşe etiket ile benzer özellikler göstermektedir. Aradaki fark ise Chromolüks etiketin daha parlak bir yüzeye sahip olmasıdır.

GOLD KUŞE ETİKET

Gold Kuşe Etiket, yurtdışından zemin tarafı altın rengi boya ile boyanmış olarak ithal edilen bir etiket çeşididir. Bu etiketin, yüzey tarafı da parlaktır ve yırtılma özelliği göstermektedir. Adından da anlaşılacağı gibi kuşe etikete benzer özelliklere sahiptir. Kağıt bazlı olma sebebiyle de wax ribbon ile baskı alınmaktadır.

ÖRTÜCÜ ETİKET

Örtücü etiket; normal şartlarda kuşe etiket görünümlüdür ve kuşe etikete ait tüm özelliklere sahiptir. Kuşe etiketten farkı ise; yapıştırıldığı yüzeyde etiketin altında bulunan bir yazı, resim gibi kapatılması gereken ve yeni yapıştırılacak etiketin üzerinden alttaki yazı, resim vb. şeyin gözükmemesi için yapışkanlı yüzeyi siyah veya koyu bir renkle kaplıdır. Kuşe etiketler gibi wax ribbon ile baskı alınan örtücü etiketler, diğer kağıt bazlı etiketlerde olduğu nemden, sudan etkilenirler.

FLORESAN ETİKET

Florasan etiket çeşitleri kağıt bazlı etiketler grubundandır. Kağıt bazlı etiketlerin bütün özelliklerine sahip olan bu etiket çeşidi yırtılır, suya ve neme karşı dayanıksızdırlar. Dolayısıyla iç mekan uygulamalarında kullanılması gerekmektedir. Zeminleri kendinden boyalı olarak üretilen bu etiketleri 5 farklı renkte temin etmek mümkündür. Kuşe etiketlere göre %50 daha fazla maliyetli olan floresan etiketlere wax ribbon ile baskı alınır. Baskı maliyetleri plastik etiketlere göre uygundur.

FASTYRE ETİKET

Kağıt bazlı etiket grubunun bir üyesi olan Fastyre Etiket, kağıt bazlı etiketler ile aynı özelliğe sahiptir. Zorlanmaları durumunda yırtılma özelliği vardır. Diğer kağıt bazlı etiketler ile arasındaki fark ise, zemininde özel bir yapışkanın bulunması ve bozuk, engebeli yüzeylere bile sıkı sıkıya yapışmasıdır. Bu özel yapışkanın bulunduğu tarafı metalik gri ile boyanmış olup, üst tarafı vellum ya da kuşe kağıt ile kaplanmaktadır. Kağıt bazlı bir etiket çeşidi olduğundan dolayı wax ribbon aracılığıyla termal transfer yöntemiyle baskı alınmaktadır.

GÜVENLİK ETİKETİ (KIRILGAN)

Ribon baskısına uyumlu bir yapıda olan ( Kırılgan ) Güvenlik etiketi, özel bir etiket hammaddesidir. Bu etiket türünü yapıştırıldığı yerden çıkarmaya çalıştığınızda küçük parçalar halinde dağılmaktadır ve yapıştırıldığı yerden kaldırıldığında kalıntı bırakmaktadır. Bu özelliğinden dolayı da özellikle bilgisayar ürünlerinde olmak üzere elektronik ürünlerin tamirlerinde garantilerini takip etmek amacı ile kullanılmaktadır. Etiketin yapıştırıldığı yerden kaldırılması ürünün garantisinin son bulduğu anlamına gelmektedir.

PP SILVER ETİKET

Silvermat etiket, hem sıcağa hem de soğuğa dayanan, özel yapışkanlı plastik bazlı bir etiket çeşididir. İki yüzeyi de yani hem yapışkanlı zemin kısmı hem de üst (baskı alınan) yüzeyi mat gri veya parlak gri renktedir. Uzun ömürlü olması, baskısının ve yapışkanlığının uzun süre kalıcı olması nedeniyle silvermat etiket (Slwmat etiket) piyasada demirbaş etiketi olarak da bilinmektedir. Firmaların demirbaş ürünlerini etiketleme de ve bu demirbaşların stok kontrollerinin kolaylıkla yapılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

DEEPFREEZE ETİKET

Dipfriz ( Deepfreeze) etiket, termal etiket çeşitlerinden biridir.Bu etiket çeşidinin her iki yüzeyinde de koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Bu koruyucu tabaka sayesinde etiketin soğuğa karşı dayanma süresi artmaktadır ve soğuk nedeniyle etiket yapışkanında kristalize olma durumu görülmez.

KARTON ETİKET (ECO TERMAL)

Hızlı tüketim sağlanan yerlerde sıkça tercih edilen bu eco termal karton etiketler üzerinde koruyucu tabaka bulunmaması sebebi ile 3 ile 6 ay içerisinde kararma göstermektedir. Karton üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan yazıcılarda ısı yöntemi ile baskı alındığı için ekstradan ribon kullanımı gerektirmedi için satın alma maliyeti dışında ekstra kartuş (ribon) maliyeti yoktur.